"Хаббл" зробив знімок "однорукої" галактики


Астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок незвичайної спіральної галактики NGC 4618. Від інших подібних об’єктів вона відрізняється наявністю тільки одного спірального рукава, який обертається навколо центру галактики, повідомляється на сайті обсерваторії.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Галактику відкрив 9 квітня 1787 року Вільям Гершель. Всього за рік до свого відкриття астроном припустив, що "туманні" об’єкти, які астрономи спостерігали в нічному небі, можуть бути скупченнями зірок, які розташовані далі, ніж окремі легко помітні світила.

NGC 4618 розташовується на відстані 121 мільйона світлових років від Землі в сузір’ї Гончих Псів, її діаметр складає приблизно третину діаметра Чумацького Шляху. Разом зі своєю сусідкою, NGC 4625, об’єкт складає галактичну пару, що взаємодіє. Це означає, що дві галактики знаходяться настільки близько, що гравітаційно впливають одна на одну. В результаті вони можуть злитися і утворити єдину структуру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об’єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/habbl-zrobiv-znimok-odnorukoyi-galaktiki-342395_.html”