Суд вперше скасував дозвіл на онлайн-трансляцію засідання у справі МайдануСуддя Подільського районного суду Олена Павленко вперше в історії справ Майдану скасувала онлайн-трансляцію судового засідання у справі по обвинуваченню екс-командира 1-ї роти київського беркуту Михайла Добровольского.

Об этом сообщает Компромат РУ


Про прецедент, який стався під час засідання в понеділок, 6 липня, повідомили в Адвокатській дорадчій групі.


Зазначається, що клопотання подав захисник Михайла Добровольського адвокат Олександир Сітницький.
Аргументував це тим, що онлайн-трансляція судового процесу стала підставою для скасування вироків судів, тому що свідки можуть корегувати свої покази в зв’язку.


“Прокурор Гаркуша заперечив проти скасування онлай-трансляції. Це здивувало суддю і вона двічі перепитала, чи дійсно Олег Гаркуша – прокурор офісу Генерального прокурора, оскільки у всіх інших прокурорів ОГПУ начебто узгоджена інша позиція з цього приводу”, – йдеться в повідомленні Адвокатської дорадчої групи.


Представник потерпілих адвокат Євгенія Закревська заперечувала проти скасування трансляції, оскільки саме за клопотанням потерпілих три роки тому судом було дозволено здійснювати онлайн-трансляцію судового засідання.


Тепер підстав для онлайн-трансляції стало навіть більше, переконані адвокати, оскільки обмеження доступу до зали судового засідання потерпілих і вільних слухачів через карантин порушують принцип гласності і відкритості судового процесу.


“Мотивація суду: свідки і потерпілі у справі будуть дивитись трансляцію, готуватися, і корегувати свої покази, а наполягання представника потерпілих на онлайн-трансляції начебто підтверджує цю тезу. Це при тому, що в суді вже третій рік здійснюється дослідження письмових доказів зі швидкістю 20 хвилин в три місяці. Натомість сторона потерпілих наполягала на першочерговому допиті потерпілих і свідків по епізодах злочину”, – додають в Адвокатській дорадчій групі.


Інший аргумент суду – з трансляцією часто виникають технічні проблеми, що начебто уповільнює розгляд справи.


Нагадаємо, раніше стало відомо, коли суд розгляне апеляцію на арешт екс-“беркутівців” за справами Майдану.


Джерело статті: “https://informator.press/sud-vpershe-skasuvav-dozvil-na-onlayn-transliatsiiu-zasidannia-u-spravi-maydanu/”