Міста й містечка краю, крім Чернівців, невдовзі можуть стати селищами, або й селами


Адміністративно-територіальна реформа в Україні триває, тож чи не щодня зі столиці линуть інформації про зміни. Нещодавно на сайті Верховної Ради зареєстрували ініціативу прем’єр-міністра Олексія Гончарука про внесення змін до проєкту Закону про засади адміністративно-територіального устрою України. У ст. 10 документу пропонується встановити, що «містом є населений пункт з переважно компактною забудовою, загальною чисельністю населення не менше, як 20 тисяч жителів, на території якого розташовані промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства, житловий фонд, та який має розвинуту соціальну, комунальну і транспортну інфраструктуру».

Об этом сообщает Руспрес

Законом пропонують встановити, що «селище – це населений пункт, загальною чисельністю населення не менше 5 тисяч жителів, утворення та розвиток якого пов’язані з розташуванням на його території підприємств, залізничних вузлів, гідротехнічних, інших споруд і об’єктів, та який має соціальну, комунальну і транспортну інфраструктуру».

Зважаючи на такі вимоги, районні центри Сторожинець, Глибока, Хотин, Сокиряни, Заставна, Новоселиця, Кельменці, Кіцмань, Вашківці (Вижницького району) та місто Новодністровськ автоматично стануть селищами.

Решта райцентрів – Вижниця, Путила і Герца, – у разі ухвалення цього закону можуть стати селами. Адже в них мешкають менше, ніж 5 тисяч жителів. Можна припустити, що нинішні села до 1000 мешканців можуть перейменувати в хутори.

Нагадаємо читачам «Погляду» що найбільша кількість населення у Сторожинці – понад 14 тисяч, майже 11 тисяч – у Новодністровську, замикає перелік ймовірних селищ Вашківці Вижницького району – понад 5500. Вижниця, Путила і Герца не дотягують і 4 тисяч.

Анатолій ФЕДОРЦІВ


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/bukovina/mista-y-mistechka-krayu-krim-chernivciv-nevdovzi-mozhut-stati-selischami-abo-y-selami-385013”